Remont – podstawowa wiedza

Mamy w planach remont i zaczynamy się tym stresować. To niestety słuszne obawy, bo remont zawsze sprawia trudność i jest niejako rewolucją w naszym życiu. Nagle wszystko się zmienia, nasze codzienne funkcjonowanie ulega zmianom, które raczej nam się nie spodobają. Wszystko jest po prostu wywrócone do góry nogami. No ale już po wszystkim na pewno będziemy bardzo szczęśliwi.

Można zatrudnić ekipę, ale za to raczej zapłacimy dużo pieniędzy, warto więc spróbować samemu wykonać, choć podstawowe zadania. Żeby jednak to zrobić, potrzebna jest podstawowa wiedza.

room-597166_960_720

Ważne są równe i gładkie powierzchnie

Bardzo ważne wiedzieć, jak wykończyć powierzchnie ścian i sufitu. Jest wiele możliwości, aby to zrobić, a więc glazury, tapety czy farby strukturalne. Właściwie to, co wybierzemy, nie jest tak ważne, bo zależy to od naszych preferencji, istotne jednak, abyśmy przygotowali równe i gładkie powierzchnie. Najlepszym i niezawodnym sposobem, aby to uzyskać, są suche tynki. Łatwość ich zastosowania jest jednak myląca, więc jak się za to zabierzemy, pamiętajmy, by przestrzegać zasad ich prawidłowego montażu. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz tutaj.

Szpachlujemy

Jak już zdecydujemy się na sposób wykończenia powierzchni, powinniśmy zadbać, by na ścianach gips-kartonowych nie wystąpiły rysy oraz pęknięcia. Jak pracujemy z glazurą, to wystarczające będzie szpachlowanie połączeń płyt. Jak jednak wybierzemy farbę strukturalną, to aby uzyskać najlepszy efekt, trzeba już szpachlować całą powierzchnię.

Następny punkt – tynkowanie

Tynki gipsowe są bardzo popularne. Tak samo, jak płyty gipsowe mają silne właściwości higroskopijne, czyli doskonale pochłaniają wilgoć, magazynują ją, a jak trzeba, oddają ją do otoczenia. Dzięki temu panuje bardzo przyjemny klimat, dostosowany do aktualnie panujących warunków.

Pamiętajmy, że nawet najbardziej doskonały produkt nie zapewni oczekiwanego efektu, jak podczas wymienionych prac – szpachlowania czy tynkowania – będziemy popełniać elementarne błędy. Na szczęście łatwo przyswoić te podstawy, więc i nasz remont będzie przebiegał sprawniej, a efekt będzie zadowalający.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *