Beton we wnętrzu? Coraz bardziej popularny!

Surowy beton konstrukcyjny, zresztą tak samo, jak beton architektoniczny, to doskonały pomysł na dekorację. Taką koncepcję można urzeczywistnić podczas budowy każdego domu. Nie oznacza to jednak, że w innych przypadkach jest to niemożliwe – można bowiem użyć betonowych konstrukcji podczas remontu.

Coraz bardziej popularny

Beton architektoniczny jest coraz bardziej popularny. To nie dziwi, gdyż staranność wykonania umożliwia, by zostawić go w stanie niewykończonym. To z jednej strony niezbędny element konstrukcyjny, z drugiej doskonała ozdoba wnętrza. Beton wykorzystuje się w wielu miejscach – do stropów, podłóg czy schodów. Nie znaczy to jednak, że nie da się z betonu uzyskać mniejszych elementów, takich jak fragmenty ścian. Zainteresowany tematem? Po więcej ciekawych informacji zajrzyj pod ten adres.

Beton architektoniczny

To po prostu zwykła mieszanka, dzięki której możemy zrobić elementy konstrukcyjne. Po ułożeniu zyskujemy element koloru szarego. Jeśli mamy na myśli cele dekoracyjne, to warto wykorzystać specjalną mieszankę wedle receptury, jaka jest opisana w projekcie. Może ona na przykład zawierać cement biały. Dzięki niemu beton będzie miał jaśniejszy odcień. Do przygotowania tego rodzaju betonu wykorzystuje się cement niższej klasy, czyli hutniczy, jednak w większej ilości, aby był odpowiednio wytrzymały.

architecture-1839107_960_720

A może płyty betonowe?

Tworzy się je z masy cementowo-piaskowej, jaka jest specjalnie wzmocniona włóknami szklanymi. Dla polepszenia jej jakości poddawana jest prasowaniu pod ciśnieniem. W ten sposób powstają płyty o grubości 13 cm. Jeszcze jakiś czas temu nie było zbyt dużego wyboru, a to oznacza, że dostępne były przeważnie tylko rodzaje masywne i ciężkie. Na szczęście mamy dzisiaj lepszą technologię, więc i coraz częściej można znaleźć płyty o grubości 0,7-1 cm.

Tynki dekoracyjne

Niekoniecznie trzeba decydować się na beton, a i tak można uzyskać wspaniały efekt tego rodzaju. To możemy osiągnąć, stosując specjalne masy tynkarskie. To przeważnie mineralne masy cementowe, do jakich dodawane są barwniki, jak i inne składniki odpowiedzialne za nadawanie faktury. Zastosowanie dodatki wiążące powodują, że masa będzie układać się w pożądane struktury.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *