Salon z aneksem kuchennym – jak podzielić pomieszczenie na strefy?

Nowoczesne mieszkania są planowane w systemie otwartej przestrzeni. Dzięki temu są przestronne i prezentują się znakomicie. Otwarta przestrzeń generuje jednak również pewien problem aranżacyjny – jak bowiem elegancko i funkcjonalnie oddzielić od siebie salon oraz aneks kuchenny? Jeśli jeszcze nie znalazłeś sposobu jak to zrobić, zapoznaj się z naszymi poradami.

Mieszkania, w których kuchnia jest otwarta na salon mają wiele zalet – dzięki temu wnętrza wydają się większe, a także łatwiej o komunikację między domownikami. Jednak aby tego typu pomieszczenie było naprawdę funkcjonalne, należy umiejętnie zaplanować podział pomiędzy poszczególnymi strefami. Jeśli jesteś ciekaw dodatkowych informacji na ten temat, zajrzyj na https://www.wibud.com.pl/czy-polaczona-kuchnia-z-salonem-to-dobry-pomysl

Wyspa

Najprostszym sposobem na oddzielenie salonu od aneksu kuchennego jest wykorzystanie wyspy kuchennej, jako swoistej granicy. Takie rozwiązanie nie ograniczy przestrzeli, ale pozwoli jasno wytyczyć granice poszczególnych stref. Wyspa od strony salonu może pełnić funkcję baru i po przystawieniu do niej hokerów sprawisz, że wnętrze będzie miało nowoczesny charakter.

W miejsce wyspy możesz również ustawić stół – w ten sposób pomiędzy kuchnią a salonem wygospodarujesz strefę jadalnianą.

Zabudowa meblowa

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem bardziej wyraźnego podziału na strefy, możesz zdecydować się np. na zabudowę meblową. W takim przypadku meble zajmują część przejścia pomiędzy pomieszczeniami i są one zabudowane z dwóch stron np. od strony kuchni znajduje się np. szafa spiżarniana a od strony salonu półki na książki.

Sofa

Kolejnym sposobem na podzielenie pomieszczeń, jest ustawienie sofy w miejscu, gdzie przebiega naturalna granica między kuchnią a salonem. Sofa powinna być ustawiona tyłem do kuchni warto jednak pamiętać, aby nie stawiać jej w zbyt dużym oddaleniu od miejsca, gdzie stanie telewizor.

Jak jeszcze ciekawie oddzielić salon i kuchnię? Ciekawym pomysłem jest wykonanie częściowej zabudowy np. z płyt gipsowo kartonowych oraz montaż przesuwanych drzwi. W tym celu można wykorzystać np. efektownie odnowione, stare drewniane skrzydła drzwiowe, które zostaną osadzone na systemie przesuwnym. Nowocześniejszą alternatywą będą np. drzwi szklane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *