Ubiór na budowę dużą i małą

strój roboczyUbiór na budowę dużą i małą

Kwestia ubioru może z pozoru zdawać się nieważna na placu budowy, jednak odpowiednio dobrane elementy garderoby mogą uratować Twoje życie, a na pewno poprawią komfort i efektywność pracy. Dlatego zachęcamy Cię do zapoznania się z krótką listą przedmiotów które powinieneś mieć na sobie wchodząc na budowę. 

Kask

Mamy nadzieję że nie trzeba nikomu przypominać jak ważna jest ochrona głowy na budowie. Oczywiście w wyznaczonych fragmentach jego noszenie jest obowiązkowe, ale, niczym w boksie, zachęcamy cię do chronienia się cały czas. Dlatego kask powinien być dobrany do Twojej głowy, zapewniając ci wygodę podczas długich godzin noszenia. 

Okulary ochronne

Niektóre kaski posiadają zamontowaną parę, w przypadku gdy tak nie jest koniecznie zaopatrz się w jedną. Zagrożenia dla oczu czyhają wszędzie, nawet przy mniejszych pracach wykończeniowych, dlatego upewnij się że okulary są czyste i nie spadają. Poszukaj pary z dobrym przewiewem, nie chcesz by były ciągle zaparowane lub zalane potem. 

Buty

Kolejny element ochronny, nie trzeba nikogo przekonywać o jego użyteczności. Obecnie na rynku znajdziesz modele które zapewniają ochronę i swobodę ruchów. Jeśli pracujesz w warunkach dużego zanieczyszczenia, przydadzą ci się wzmocnione podeszwy, odporne zarówno na rozlane oleje, paliwa i środki chemiczne jak i uszkodzenia mechanicznePraktycznie każda para profesjonalnego obuwia jest teraz zaopatrzone w solidne podnoski, wykonane ze stali lub kompozytowe. But powinien być wygodny i umożliwiać pracę fizyczną.

niezbędna ochrona na budowie

Maska

W przypadku zapylenia koniecznie oddychaj przez maskę, inaczej negatywne efekty odczujesz w ciągu kilku minut. Jeśli zanieczyszczenie jest ciągłe lub jest szansa wyziewów koniecznie zaopatrz się w wersję z filtrem węglowym

Rękawice

Bez nich ani rusz. Koniecznie musisz zabezpieczyć dłonie, od charakteru twoich zadań zależy czy będzie ograniczać się do ochrony przed plamami, gorącem, mechanicznymi urazami i na ile swobody ruchu potrzebujesz. 

Nauszniki

Tym razem nie chronią od chłodu, ale od natężonego hałasu jaki towarzyszy wielu działaniom na budowach, także tych mniejszych. Powinieneś mieć ze sobą co najmniej stoperyczyli wkładki a w przypadku ciągłego i natarczywego źródła dźwięku twój słuch ochronią nauszniki

Kamizelka

Powinieneś być widoczny, nie chcesz znaleźć się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Dlatego nie tylko po zmroku noś na sobie kamizelkę, albo przynajmniej elementy odblaskowe.

Spodnie

Czyli podręczna skrzynka z narzędziami. Muszą być wykonane z mocnych materiałów, odporne na zadrapania i zachlapania. We wszystkich marketach znajdziesz wersje z licznymi kieszeniami, które szybko wypełnisz nożami, miarkami i niezwykle ważnymi śrubkami. 

Bielizna

Wbrew pozorom warto zainwestować w zestaw bielizny termicznej, która ochroni cię przed mrozami w trakcie pracy na otwartym powietrzu zimą. 

Ubranie

Poza wymienionymi elementami garderoby staraj się dobierać ubiór solidny, ale przewiewny, ponieważ na pewno uronisz niejedną kroplę potu na budowie. Trzymaj także ze sobą zawsze kawałek czystego (albo chociaż względnie czystego) materiału do otarcia twarzy i osobny do rąk.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *