Drzwi przenoszą hałasy – ratunku!

Nic tak nie potrafi wyprowadzić z równowagi jak kłótnie sąsiadów o drugiej godzinie w nocy, czy szczekający pies sąsiadki. Nasze drzwi są porządne i grube, a jednak przenoszą hałas z zewnątrz. Ponadto stale wieje szparami i w domu robi się zimno i nieprzyjemnie. Czy jest na to jakiś sposób?

 

Zamontowanie uszczelek to najprostszy i najszybszy sposób na ochronę domu przed wiatrem, który zawiewa ze szczelin drzwi zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że jeżeli uszczelnimy drzwi na całości, pozostanie szpara między skrzydłem a posadzką, wówczas niestety przedostanie się najwięcej chłodu. Można jednak temu zapobiec, w momencie zastosowania szczotkowej listwy izolacyjnej.

 

Jak ja się montuje? Bardzo łatwo:

 

1. Wystarczy najpierw przyłożyć listwę na dolej ścianie skrzydła i zaznaczyć odległość do docięcia

2. Listwę przecinamy piłą z brzeszczotem do metalu

3. Ponieważ listwa jest samoprzylepna, łatwo można ją umieścić pod drzwiami, wystarczy oderwać pasek ochrony

4. Nylonowa szczotka powstrzyma napływ chłodnego powietrza do pomieszczenia

 

Jeżeli jednak przeszkadza nam hałas warto użyć tak zwane wygłuszenie dyrektorskie . Chodzi o to, żeby pomiędzy skrzydłem a zasłoną zastosowaną do wygłuszenia zrobić pustkę. Można się także zapatrzeć w piankę wygłuszającą, która pochłania dźwięki dla pewnych częstotliwości. Dobrym rozwiązaniem jest przykręcić ciężką płytę, nakleić uszczelki, zlikwidować mostki takie jak dziura od klucza, drgające czy drgające szyby. Całość trzeba wykonać tak, żeby drzwi były nadal estetyczne i komfortowe.

 

Przy wygłuszaniu drzwi również warto pomyśleć o szczotkach i uszczelkach na początek. Warto też zlikwidować dziurkę od klucza. Uszczelki wbrew pozorom będą wyglądały estetycznie, ponieważ nie będzie ich wdać. Posiadanie w domu starych drzwi wcale nie oznacza od razu, że są one nieładne i nieestetyczne. Niekiedy stare drzwi dodają zupełnie innego uroku. Warto jednak pomyśleć o jak najbardziej estetycznym rozwiązaniu na wygłuszenie drzwi oraz uszczelnienie ich przed niepożądanym chłodem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *