Wszystko, co chcesz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Ogrzewania podłogowe są bardzo popularne. Szczególnie doceniamy je zimą. Rozwiązanie to jest dość proste. Jest to 50 milimetrowa warstwa styropianu ułożona na podłodze.

panele_podlogowe_listone_biancoDo tego dochodzi folia aluminiowa, oraz przymocowane do styropianu rury, które zalane są warstwą jastrychu. Daje nam to łączną grubość 110 mm i dość dużą masę. Rozwiązanie to jest dość proste i sprawdzone. Ma niewielką bezwładność cieplną. Wadą jednak jest w tym wypadku oczekiwanie 5 tygodni, aż jastrych będzie gotowy do dalszej obróbki. Wyjściem są również elektryczne maty grzejne. Jest to system najbardziej nadający się do nagrzewania terakoty, gresu i kamienia. Z natury, podłogi tego rodzaju są dość zimne a ich użytkownicy odczuwają dyskomfort. Maty tego rodzaju montuje się bezpośrednio pod terakotą w specjalnym kleju.

Jest to rozwiązanie szybkie i bardzo proste. Mata grzejna wykonana jest z siatki z włókna szklanego. Przymocowany jest do niej ekranowany kabel grzejny. Produkuje się maty z zasilaniem jednostronnym lub dwustronnym. Polska firma Modern Bud również opracowała nowy sposób na ogrzewanie podłogowe. Chodzi tutaj o systemy paneli wykonanych z płyty porowatej z włókna drzewnego lub wiórów drzewnych, lub płyta gipsowo-włóknowa, cementowa lub blacha aluminiowa. Użycie takich płyt powoduje, że nie trzeba stosować warstwy jastrychu.

System ten doskonale sprawdza się w budownictwie szkieletowym. Stosuje się go chętnie podczas prac renowacyjnych. Ogranicza on grubość warstwy grzewczej do absolutnego minimum. Dobrze jest zastosować go w systemach takich jak na przykład pompy ciepła. Jeśli chodzi o izolację cieplną podłogi na piętrze, dobrze jest wykorzystać to samo rozwiązanie, które posiada dodatkową warstwę izolującą akustycznie. Płyty tego rodzaju są ekologiczne i można je montować przy każdym rodzaju wykończenia podłogi. Zapewniają również energooszczędność a także szybsze przystosowanie pomieszczenia do optymalnej temperatury. Więcej o ogrzewaniu podłogowym przeczytać możemy w poradniku Castorama pod linkiem http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe/cieplo-od-stop-do-glow-jakie-podlogi-na-ogrzewanie-podlogowe.html.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *