Antresola w mieszkaniu

Antresola jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli mamy niewielkie, ale wysokie mieszkanie. Najbardziej popularna jest w kamienicach. Z powodzeniem może zastąpić sypialnię, dlatego mieszkania z antresolą są bardzo chętnie wynajmowane przez młode pary i cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Antresola z racji tego, że nie stanowi osobnej kondygnacji, musi mieć balustradę, aby jej użytkowanie było w pełni bezpieczne. Najrozsądniej byłoby, aby pod i nad antresolą było około dwóch metrów przestrzeni, ale jest to już kwestia indywidualna. Trzeba również pamiętać o tym, że na tę antresolę należy się jakoś dostać – tu często zamiast schodów, wybierana jest drabinka.

Wbrew pozorom antresoli nie używa się tylko do zaoszczędzenia przestrzeni. Tego typu rozwiązania pojawiają się też w wielkich domach, jako element dekoracyjny. Wówczas antresola nie stanowi części sypialnianej, lecz np. kącik do czytania lub niewielkie biuro. Warto wspomnieć, że jest to idealny pomysł na urządzenie pokoju dziecięcego. Dzieci mają mnóstwo zabawek, na które zawsze brak jest miejsce, dlatego takie miejsce do spania byłoby dużym udogodnieniem da rodziców. Dzieci również kochają antresole, która pozwala im rozwijać ich wyobraźnię – często ten element pokoju jest traktowany jako prywatna, niedostępna dla innych, samotnia malucha. Dziecko tworzy sobie tam swój własny świat, w którym czuje się bezpiecznie.

Antresole potrzebują dodatkowego doświetlenia. Bez niego będzie tam raczej mrocznie, chociaż i to jest dla niektórych plusem. Antresolę można oświetlić niewysokimi stojącymi lampami, lampką nocną lub po prostu lampką ścienną. Dobrym pomysłem są również taśmy led.

Antresole dodają wnętrzu nietypowego stylu, może nawet charakteru. Nie są trudne do wykonania, dlatego warto przemyśleć zastosowanie takiego rozwiązania.
zalety i wady płyt kartonowych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *