Jakie kupić narzędzia do ogrodu?

Jeśli lubisz prace ogrodowe, musisz zainwestować w niezbędne narzędzia do ogrodu. Dzięki nim o wiele szybciej przekopiesz grządki, spulchnisz ziemię, przytniesz rośliny czy napowietrzysz rabaty. Oprócz narzędzi do ogrodu warto pomyśleć o odpowiednim stroju do prac w ogrodzie. Musisz czuć się wygodnie i swobodnie podczas klękania, schylania i nachylania się wokół roślin.

Misja: spulchnianie ziemi

Do spulchniania ziemi służy kultywator. Umożliwi on napowietrzenie gleby na głębokości około 20 cm, poza tym pomoże rozrzucić i wymieszać gleby ze składnikami mineralnymi czy nawozem. W sklepach możesz spotkać to narzędzie pod nazwą glebogryzarki elektrycznej. Ułatwia pracę, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w większym, jak i mniejszym ogrodzie.

Misja: idealny wykoszony trawnik

Nożyce do przycinania brzegów trawnika są absolutnym hitem. Nawet najlepsza kosiarka nie jest w stanie idealnie przyciąć trawy w miejscach trudno dostępnych. A wystające źdźbła traw nie wyglądają estetycznie przy równo przyciętym trawniku. Takie nożyce przydadzą się też do podcięcia żywopłotu lub formowanego krzewu. Obracalny uchwyt nożyc i ergonomiczna rączką zapewniają wygodę podczas cięcia i szybkość jej wykonania.

Misja: równomierne rozłożenie nawozu

Stosowanie nawozów sprawia, że gleba jest bogata w składniki mineralne, dzięki czemu rosnące w niej rośliny są bujne i okazałe. Aby równomiernie rozłożyć nawóz warto zainwestować w siewnik. Jeśli nawóz nie zostanie w miarę równo rozłożony może spowodować wypalenie darni a wtedy powstają mało estetyczne plamy. Siewnik pomoże rozsypać nawóz po całej powierzchni.

Misja: wertykulacja

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym i zadbanym trawnikiem, warto pomyśleć o zakupie wertykulatora. Jest to narzędzie, które nacina zagęszczone pędy, dzięki czemu mają one dostęp do powietrza i wody na całym przekroju. Bez wertykulacji trawnik przypomina zbitą warstwę filcu, która zatrzymuje powietrze i wodę. Wszystkie te narzędzia i wiele innych znajdziesz w sklepach budowlanych i ogrodowych w szerokim asortymencie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *