Budowa psiej budy krok po kroku

Każdy posiadacz psa podwórkowego musi zapewnić swojemu czworonogowi odpowiednie schronienie przez zimnem i wilgocią. W ofercie sklepów można znaleźć różne rodzaje psich bud. Jeśli jednak lubisz majsterkowanie i dysponujesz większą ilością wolnego czasu, spróbuj wykonać domek dla psa własnymi rękami.

Buda na wschodzie

Przed budową domowej budy, zmierz dokładnie długość psa. Jego buda nie może być zbyt mała, ponieważ pies musi czuć się w niej komfortowo. Zbyt duża buda z kolei, nie pozwoli mu się ogrzać własnym ciałem. Ważne jest też odpowiednie umiejscowienie budy. Powinna znajdować się w centralnym miejscu, np. przy domowym ogródku. Wejście do budy powinno być skierowane na wschód, aby w ciepłe dni nie nagrzewało się zbytnio.

Budujemy budę

Przed budową budy, musisz zgromadzić komplet materiałów. Będziesz potrzebować desek lub płyt osb, folię izolacyjną, gwoździe i narzędzia – pilarka, wiertarka, wyrzynarka czy polerka. Poszycie budy powinno być pokryte odpornym na wilgoć materiałem, aby nie przemakała. Przestrzeń pomiędzy drewnianymi deskami warto wypełnić styropianem, aby zwierzak miał ciepło. To samo dotyczy podłogi, pies leżący na cienkiej, drewnianej desce bardzo szybko przemarznie i się przeziębi.

Dobrej jakości materiał

Zwierzak musi czuć się w swojej budzie wygodnie i komfortowo. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich materiałów wykonawczych. Nie sięgaj po zużyte i nierówne deski. Deski czy płyty osb są odporne mechaniczne, dzięki czemu wykorzystywane są w budownictwie mieszkaniowym. Proste w obróbce płyty zapewnią wygodę podczas pracy. W dodatku są dostępne w niskich cenach. Zadbaj o to aby ich powierzchnie były gładkie i nie wystawały z nich drzazgi. Teraz jesteś już wiesz jak zbudować budę dla psa z prawdziwego zdarzenia. Do dzieła.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *