Z czego zbudować domek ogrodowy

termoizolacjaDomki ogrodowe znajdują zastosowanie zarówno na przydomowych posesjach, jak i na działkach. Zapewniają nam miejsce do przechowywania narzędzi, maszyn i innych ogrodowych akcesoriów, zabezpieczając je jednocześnie przed działaniem czynników atmosferycznych i kradzieżą. Z czego wykonać taki domek, by służył nam przez długie lata?

W skalpach znajdziemy wiele gotowych modeli domków ogrodowych. Różnią się one od siebie rozmiarami, konstrukcją, a także rodzajem użytych do ich stworzenia materiałów. Niestety, zakup tego typu produktu wiąże się ze sporym wydatkiem – tym większym, im większy domek chcemy posiadać. Dlatego warto zastanowić się nad samodzielnym wzniesieniem tego typu konstrukcji.

Jednym ze sposobów na zbudowanie solidnego, długotrwałego domku ogrodowego jest zastosowanie bloczków z betonu komórkowego. Murowana konstrukcja będzie wymaga jednak osadzenia na fundamentach i zabezpieczenia przeciw wilgocią. Do wzniesienia takiego domu warto zaangażować ekipę budowlaną, szczególnie jeśli sami nie mamy żadnego doświadczenia w zakresie takich prac.

Największą popularnością cieszą się natomiast domki wykonane z drewna – najczęściej iglastego. Nie wymagają budowy fundamentów, choć warto osadzić je na stabilnej podbudowie. Ich konstrukcja składa się ze szkieletu i obicia w postaci desek, które od wewnątrz można ocieplić. Należy pamiętać, że tego typu rozwiązanie wymaga bardzo dobrego zaimpregnowania drewna i zabezpieczenia go przed działaniem wody oraz promieni słonecznych.

Drewniany szkielet domku ogrodowego możemy również wykończyć za pomocą płyt OSB. Od wewnątrz można pokryć je materiałem izolacyjnym, a następnie płytami gipsami. Aby taki domek dobrze wyglądał na działce, możemy dodatkowo zadbać o jego elewację.

Wśród domków ogrodowych znajdziemy również modele wykonane z tworzywa sztucznego czy blachy, co sprawia, że z łatwością wybierzemy materiał, który sprawdzi się na naszej działce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *