Jak zrobić budę dla psa?

Buda dla psa i jej samodzielnie wykonanie jest tańszym rozwiązaniem niż kupienie gotowej w sklepie. Do tego jesteśmy w stanie dopasować idealną budę dla naszego pupila. O czym zatem należy pamiętać przy jej budowie?

Dzięki samodzielnemu wykonaniu budy, mamy możliwość stworzenia idealnego miejsca dla naszego pupila, a do tego dopasujemy ją do wyglądu naszego domu. Dodatkowo dzięki samodzielnej pracy sami zdecydujemy jakich materiałów użyjemy, a także jakie rozmiary i kształt będzie miała zbudowana przez nas buda dla psa. Zanim przystąpimy do pracy musimy pamiętać o przygotowaniu projektu. Psia buda musi być dopasowana do naszego pupila. W projekcie powinniśmy przewidzieć warstwę ocieplenia. Warto także się zastanowić czy będzie to zwykła prosta buda czy bardziej rozbudowana – np. z przedsionkiem, dzięki któremu nasz pupil będzie wygodnie mieszkał przez cały rok.

Przed rozpoczęciem prac należy naszego pupila dokładnie zmierzyć. Warto sprawdzić jak nasz pies śpi – skulony czy rozciągnięty, a także jaka jest jego wysokość, gdy siedzi. Do otrzymanych wyników należy dodać około dwudziestu centymetrów, co zapewni psu komfort. Należy także zmierzyć psa, gdy on stoi – od karku do podłoża, a do tego szerokość psa. Do otrzymanych wyników należy dodać kilka centymetrów – dzięki temu możliwe jest stworzenie odpowiedniego otworu wejściowego dla psa. Pamiętać należy także, że wycięty otwór nie powinien być zbyt duży – to właśnie przez otwór będzie uciekać w zimie najwięcej ciepła.

Decydując się na samodzielne budowanie budy dla psa należy pamiętać o wyborze odpowiednich materiałów. Nie mogą one zawierać toksycznych właściwości, a do tego nie powinny się pylić ani wywoływać alergii. Bardzo ważnym aspektem jest wybranie takich materiałów, które przetrwają próbę czasu. Powinny być solidne oraz wytrzymałe – warto wybrać te, które są stosunkowo lekkie, a do tego odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Do wykonania ścian można użyć wytrzymałych desek, które trzeba odpowiednio zaimpregnować. Można zdecydować się także na tańsze rozwiązanie jakim jest płyta OSB lub MFP. Ocieplając budę należy przygotować podwójne ściany pomiędzy, które wmontujemy np. styropian.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *