Jeśli urządzamy mieszkanie, z pewnością chcemy, by było ono ładne i funkcjonalne. Co możemy zrobić, by nadać wnętrzom nowoczesnego, ale też estetycznego wyglądu? Warto zastanowić się nad podwieszanym sufitem.

Sufit podwieszany to bardzo modne i funkcjonalne rozwiązanie konstrukcyjne. Swoją popularność zawdzięczają łatwości montażu, stosunkowo niskiej cenie oraz przede wszystkim – efektowi, jaki można za ich pomocą uzyskać w pomieszczeniach.  Tego typu rozwiązanie nadaje się do niemal każdego typu pomieszczeń, co więcej będzie pasowało również do wielu aranżacji.

Wykonanie sufitu podwieszanego nie jest skomplikowane i polega na  przymocowaniu płyt gipsowo-kartonowych do konstrukcji nośnej. Jest nią odpowiedni stelaż, jeden z trzech rodzajów. Do wyboru mamy jednopoziomowy jednokierunkowy zalecany do pomieszczeń podłużnych. Stanowi on najprostszą  opcję. Drugim rodzajem jest dwupoziomowy krzyżowy stelaż polecany do dużych pomieszczeń. Trzeci rodzaj to stelaż jednopoziomowy krzyżowy – jest on łatwy do wypoziomowania i odporny na uszkodzenia.

Konstrukcja nośna składa się z wieszaków, łączników i kształtowników, takich jak profile CD i UD, które umożliwiają ustawienie sufitu w taki sposób, aby przybrał on wymaganą formę. Mnogość możliwości pozwala na dopasowanie sufitów podwieszanych niemal do każdej aranżacji. Nie jest to jednak jedyna z zalet tego typu rozwiązania. Sufit podwieszany pomoże nam ukryć przewody instalacyjne, zapewni nośnik do instalacji odpowiedniego oświetlenia, które wpłynie na ładną ekspozycję wnętrza.

To także doskonały sposób dla tych, którzy nie tyle urządzają, ile pragną odświeżyć dane pomieszczenie lub nadać mu nowego charakteru. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju płyt sprawia, że sufity podwieszane mogą być montowane w każdym pomieszczeniu. Gładka powierzchnie płyt pozwala na łatwe pomalowanie sufitu na wybrany kolor. Możliwość modelowania w różne kształty zapewni ciekawy efekt, zwłaszcza we wnętrzach o nowoczesnych aranżacjach. Jak widać, sufity podwieszane posiadają wiele zalet- nic więc dziwnego ze warto zastanowić się nad zamontowaniem ich w swoim domu czy mieszkaniu. Więcej także tu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *