Zdarza się, szczególnie w starym budownictwie, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak wygląda sufit. Czasem wymaga on dużych zmian i poprawek, dlatego dobrym rozwiązaniem może być sufit podwieszany.

Co bardzo ważne, sufit podwieszany to konstrukcja, jaka jest dość prosta do założenia. Nie wiąże się ona z brudną robotą jak w przypadku gipsowania. Metalowa konstrukcja oraz płyty docinane są na wymiar i montowane pod sufitem. Dlatego praca przebiega bardzo sprawnie. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę ciężar takiej konstrukcji i sprawdzić, czy sufit wytrzyma takie obciążenie. W przypadku bardzo starych domów trzeba szczególnie o to zadbać.

Taki podwieszany sufit to nie tylko możliwość przykrycia mankamentów wizualnych. Chodzi głównie o pęknięcia czy nierówności. To również możliwość przykrycia różnych instalacji w takim mieszkaniu. Kable możemy bowiem poprowadzić pod taką konstrukcją. Dzięki temu zyskamy bardzo estetyczny efekt. Można ukryć na przykład klimatyzacje albo też przewody od oświetlenia. Kolejny duży plus to właśnie możliwość zamontowania światła punktowego w paru miejscach. Z taką konstrukcją jest to niezwykle łatwe. Wszystkie bowiem elementy montażu są pięknie ukryte w suficie, natomiast na zewnątrz widzimy tylko niewielki oprawy lampek led. Takie światło pozwala na punktowe oświetlenie miejsc albo przedmiotów, na jakie chcemy zwrócić uwagę. W ten sposób możemy stworzyć naprawdę niepowtarzalny wystrój pomieszczenia.

Taka konstrukcja również doskonale tłumi dźwięki. Jest to niezwykle przydatna sprawa, szczególnie gdy mieszka się w bloku, gdzie jak wiadomo, otaczają nas sąsiedzi. W domach jednorodzinnych z kolei konstrukcja taka może pomóc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. W takich miejscach bowiem często mamy wyższe niż w blokach sufity. Takie pomieszczenia pewnie i są bardziej przestronne, jednak wyższe sufity, to także większa przestrzeń do ogrzania. Niestety, odbija się to na rachunkach za ogrzewanie. Obniżenie sufitu pozwala trochę te rachunki zmniejszyć. Obok takich argumentów, jak powyższe na pewno nie da się przejść obojętnie. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem w swoim domu. Więcej po wejścu w link.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *