Jeżeli nasze ogrzewanie centralne nie spełnia wszystkich wymagań i nie daje odpowiedniego ciepła, wówczas należy przeprowadzić modernizację naszego układu, ocieplić dom lub zastosować tymczasowe rozwiązanie w postaci dodatkowego źródła ciepła. Dodatkowe źródło ogrzewania może być też idealnym rozwiązaniem na przejściowe konieczności ogrzewania pomieszczenia, kiedy odpalanie całego układu grzewczego jest jeszcze niewskazane i nieopłacalne.

Jednym z rozwiązań, jakie można zastosować to użycie nagrzewnicy gazowej lub piecyka gazowego. Nagrzewnica gazowa ma bardzo dużą moc i skutecznie nagrzeje w krótkim czasie nawet duże powierzchnie. Idealnie sprawdza się w przypadku konieczności osuszenia danego pomieszczenia.

W przypadku remontów pozwala na dużo efektywniejsze prace – szybkie osuszenie ścian czy podłóg pozwala na sprawniejsze działanie.

Piecyk gazowy jest z reguły niewielkich rozmiarów, co zdecydowanie pozwala na wpasowanie go w dane pomieszczenie. Piecyki gazowe tak samo, jak nagrzewnice gazowe zasilane są przy użyciu gazu płynnego – propan butan – z butli, takiej samej jak przy kuchenkach gazowych. Ogrzewanie przy pomocy piecyka oraz ogrzewnicy jest bardzo proste, a co najważniejsze bezpieczne. Podczas spalania gazu nie wytwarza się dym ani inne niebezpieczne i szkodliwe substancje dla człowieka.  Nad bezpieczeństwem działania urządzenia czuwa również specjalny czujnik termiczny. Odpowiedzialny jest on za automatyczne wyłączenie piecyka w przypadku wykrycia zbyt małej zawartości tlenu w pomieszczeniu, które jest niezbędne do spalania. Piecyki są zaopatrzone również w czujniki anty przechyłowe, które odcinają dopływ gazu do spalania w przypadku kiedy urządzenie jest w innej pozycji niż pionowa.

Piecyk gazowy, a także nagrzewnica są najskuteczniejszym i najbardziej bezpiecznym systemem dogrzewającym pomieszczenie. Jest idealne w przypadku kiedy pojawiają się pierwsze chłodne noce, a nie chcemy uruchamiać całego systemu grzewczego w domu. Sprawdzi się również w sytuacji, kiedy nasze centralne ogrzewanie nie spełnia naszych oczekiwań i konieczny jest jego remont. Ogrzewnice skutecznie sprawdzają się także na placach budowy. Skutecznie i szybko osuszają duże powierzchnie. Więcej w artykule Nagrzewnica gazowa: do czego służy i jak jej używać?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *