W upalne dni każdy pragnie chwili wytchnienia oraz ochłody od żaru lejącego się z nieba. Ukojenia szuka się w nieklimatyzowanym biurze oraz domu. Bardzo dobrym rozwiązaniem – w przypadku, kiedy nie stać nas na montaż instalacji klimatyzacyjnej jest zaopatrzenie się w odpowiedni wentylator przenośny. Klimatyzacja nie jest też do końca najzdrowszym rozwiązaniem, dlatego z tego powodu większość ludzi decyduje się jednak na wybranie właśnie wentylatorów.

Wentylatory można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Przede wszystkim ze względu na ich budowę, a także na miejsce, w którym będziemy chcieli je ustawić. Wentylatory tradycyjne to te, które najczęściej się wybiera. Wyposażone są w jedno plastikowe lub też metalowe śmigła. Średnica tradycyjnego wentylatora dochodzi do około 40 centymetrów.

Rozróżnia się także podstawę, jaką się w nich stosuje. Może być niska, przez co można go ustawić bez problemów na biurku, czy też stole, lub też dużo wyższa z możliwością regulacji. Wentylatory z regulowaną podstawą można ustawić na podłodze i wyregulować w zależności od zapotrzebowania. Drugim rodzajem są wentylatory kolumnowe – te wyposażone są w dużą ilość śmigieł, które zostały przytwierdzone do pionowej osi. Zarówno kształt, jak i obudowa przypominają kolumnę – są wąskie oraz elastyczne. Wysokość wentylatorów kolumnowych waha się od 40 do 120 centymetrów. Dodatkowo są w pełni kontrolowane przy użyciu pilota, a część z nich ma możliwość sterowania smartfonem.

Bardzo ważne w wentylatorach jest możliwość ustawienia odpowiedniej prędkości. Najtańsze wentylatory przeważnie nie mają możliwości ustawienia prędkości. Te lepsze mają możliwość kilku stopniowej regulacji – posiadają nawet do trzech biegów pracy. Droższe modele mają możliwość regulacji nawet czterobiegowych.  Część modeli ma ułatwiony system obsługi oraz sterowania wentylatorem.

W przypadku droższych modeli wentylatory posiadają ekran LCD, dzięki któremu można sprawdzić wszelkie ustawienia i wyregulować ustawienia tak, aby dopasować je do aktualnego zapotrzebowania. Pilot i możliwość sterowania przy pomocy smartfona również jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki zdalnemu sterowaniu, bez konieczności wstawania można włączyć, zmniejszyć lub zwiększyć obroty, jak również wyłączyć wentylator. Część modeli posiada także regulację czasową, dzięki której można dokładnie zaplanować włączenie i wyłączenie wentylatora. Dzięki temu można schłodzić pomieszczenie przed przyjściem z pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *