Jak przetrwać remont i nie zwariować?

Remont domu czy mieszkania to wielkie wyzwanie nie tylko budowlane, ale również organizacyjne. Jeśli nie mamy możliwości przeprowadzenia się na czas trwania robót w inne miejsce, musimy jakoś przerwać w tych specyficznych warunkach. Oto kilka sprawdzonych porad, które pomogą nam poradzić sobie z remontową rzeczywistością.

W każdym domu lub mieszkaniu prędzej czy później konieczne jest przeprowadzenie remontu. Nawet najlepiej wykończone wnętrza z czasem się po prostu nudzą i potrzebujemy aranżacyjnej odmiany. Przebywanie i normalne życie w remontowanym mieszkaniu jest naprawdę trudne – w pomieszczeniach kręcą się robotnicy, prowadzone prace powodują bałagan, trzeba wynieść niektóre sprzęty itd.

Plan pracy

Przede wszystkim musimy zaplanować plan prowadzonych prac remontowych. W oparciu o dokładny harmonogram będziemy mogli stworzyć sobie warunki do przetrwania w remontowanym wnętrzu. Dzięki temu bowiem przykładowo uwzględnimy kolejność remontowanych pomieszczeń, oraz zapotrzebowanie na materiały. Ma to szczególne znacznie jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, w której moglibyśmy składować wszystkie potrzebne w trakcie remontu produkty i przybory. Dużo sprawdzonych porad na temat planowania remontu można znaleźć na http://museumspass.eu/Jak-zaplanowac-remont-Sprawdz-o-czym-nie-mozesz-zapomniec.html

Sprawdzona ekipa

Doświadczeni i solidni fachowcy mogą zaoszczędzić nam wiele nerwów. Dobra ekipa remontowa nie tylko skutecznie i estetycznie wprowadzi w życie wszystkie zaplanowane przez nas zmiany remontowe, ale też przyczyni się do tego, że remont nie będzie tak kłopotliwy. Wystarczy wspomnieć chociażby o utrzymywaniu porządku – budowlańcy powinni w trakcie swoich działań starać się w miarę możliwości ogarniać rozgardiasz np. pozamiatać po sobie podłogę czy pozbierać opakowania po materiałach.

Zabezpieczenie mieszkania

Jeśli prowadzony właśnie remont nie dotyczy całego domu i wszystkich elementów jego wyposażenia, to co nie będzie odnawiane powinno być zabezpieczone. Przykładowo drewniane schody można zakleić tekturowymi podkładami, które przytwierdzimy taśmą malarską. W takim wypadku na stopniach nie pojawią się rysy. Podobnie jest w przypadku podłóg. W miejscach, gdzie będą prowadzone ciężkie prace, w wyniku których pojawia się pył i kurz, zamknijmy drzwi lub w wejściach zawieśmy specjalne kurtyny – dzięki temu zabrudzenia w mniejszym stopniu będą się rozprzestrzeniać po całym mieszkaniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *