Z czego wykonać podjazd pod dom?

Skuteczne wykończenie nawierzchni wokół domu jest równie ważne jak atrakcyjnie zaaranżowany ogród. Dzięki temu można się swobodnie poruszać po działce oraz zaparkować samochód. Podjazd jest też inwestycją na lata, dlatego właśnie tak ważne jest zastosowanie do jego wykonania solidnych materiałów.

Zanim przystąpimy do wykonania podjazdu pod dom, warto poznać zalety najpopularniejszych materiałów. Pozwoli to wybrać rozwiązanie, które spełni nasze indywidualne potrzeby.

Kostka brukowa

kostka brukowa

Materiał ten jest wykonany z betonu wzbogaconego o różne domieszki. Kostka brukowa ma zazwyczaj prostokątny kształt i dostępna jest w różnych barwach. Cechuje się przede wszystkim wytrzymałością i odpornością na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, dlatego z pewnością będzie nam służyć w dobrym stanie przez długi czas. Ponadto regularne kształty kostki pozwalają na jej szybkie i sprawne układanie. Informacje przydatne przy układaniu podjazdu nie tylko z kostki brukowej,  znajdziemy w artykule zamieszczonym na http://przegladbudowlany.com/o-czym-pamietac-przygotowujac-podjazd-do-garazu.php

 

Kamień naturalny

chodnik

Podjazd wykonany z granitu, piaskowca czy bazaltu to przede wszystkim niezwykle eleganckie rozwiązanie. Kamień naturalny jest równie wytrzymały, jak kostka brukowa i daje szerokie możliwości aranżacyjne. Kamienie przeznaczone do montażu na podjazdach dostępne są w wielu atrakcyjnych kolorach oraz kształtach. Minusem takiego rozwiązania jest z pewnością wysoka cena.

Klinkier

Cegły klinkierowe przeznaczone do montażu na zewnątrz wyróżniają się znaczną wytrzymałością. Nie odkształcają się oraz nie niszczą pod wpływem działania niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ich gładka powierzchnia może być jednak śliska, dlatego jeśli zdecydujemy się na podjazd z klinkieru, należy zachować odpowiedni spadek powierzchni, aby woda opadowa skutecznie z niej odpływała. Klinkier jest także dostępny w wielu odcieniach, więc można go ciekawie dopasować do wyglądu elewacji czy elementów architektury ogrodowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *