Zgodnie z planem, czyli harmonogram prac wykończeniowych w mieszkaniu

Remont nawet niewielkiego mieszkania to skomplikowane przedsięwzięcie. Musimy nie tylko zatrudnić fachowców, zakupić potrzebne materiały, ale również odpowiednio zaplanować przebieg prac. Dzięki temu etap wykańczania wnętrza przebiegnie sprawnie i łatwiej będzie nam się odnaleźć w remontowanych pomieszczeniach.

Harmonogram prac wykończeniowych pozwoli nam właściwie rozplanować przebieg prac oraz np. zakup materiałów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich mieszkań, gdzie brakuje miejsca do przechowywania wszystkich potrzebnych sprzętów i surowców budowlanych. Przebieg prac możemy zaplanować wg poniższego schematu.

remont mieszkania

Ściany działowe i tynkowanie

Jeśli zaplanowaliśmy montaż ścianek działowych, jest to pierwszy etap remontu, do jakiego powinniśmy przystąpić. Dopiero, gdy pomieszczenia zyskają pożądany kształt, możemy przystąpić do tynkowania oraz montażu sufitów podwieszanych. Następnym elementem będzie gładziowanie ścian, o ile jest to konieczne. Po wyschnięciu tynków, co może trwać kilka dni, możemy przystąpić do gruntowania oraz malowania ścian.

prace wykończeniowe

Okładziny ścienne

Następnie możemy rozpocząć montaż płytek ściennych. Należy jednak pamiętać, aby robić to nie wcześniej niż na 2 tygodnie od zakończenia prac tynkarskich – po takim czasie zaprawa będzie dobrze związana.

Podłogi i drzwi

Gdy zakończymy już wszystkie prace mokre, czyli takie, które wymagają stosowania różnego rodzaju preparatów w formie płynnej lub półpłynnej np. farb czy zapraw, możemy rozpocząć układanie podłóg. Następnie po pokryciu posadzek wybranym materiałem wykończeniowym, osadzamy w docelowym miejscu drzwi wewnętrzne. Dopiero po ich zamontowaniu przytwierdzamy listwy przypodłogowe – pozwoli to na odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów.

Montaż zabudowy

Ostatnim elementem wykańczania wnętrza, jest montaż zabudowy oraz elementów wyposażenia takich jak sprzęt AGD. Warto jednak pamiętać, aby zabezpieczyć na ten czas podłogi czy schody, dzięki czemu nie zniszczą się podczas wykańczania pomieszczeń.

Więcej praktycznych wskazówek, które będą pomocne przy wykańczaniu mieszkania, np. podczas montażu drzwi, można znaleźć w artykule: http://fashionbiznes.pl/o-czym-nalezy-pamietac-podczas-wybierania-i-montazu-drzwi-wewnetrznych/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *