Jak przygotować i wykonać remont?

Co pewien czas trzeba przeprowadzić remont. Z jednej strony oczekujemy na niego, bo chcemy, żeby nasze mieszkanie wyglądało lepiej, z drugiej obawiamy się tego procesu, który przecież wiążę się z wydatkami, brudem i hałasem. Jak więc zorganizować remont, żeby był efektywny i jak najmniej kłopotliwy?

Powierzchnia ścian

Nim przystąpimy do malowania, zmierzmy i obliczmy, jaka jest powierzchnia ścian. Dzięki temu zakupimy odpowiednią ilość farby w jednym z marketów budowlanych. Przed zakupami warto też poczytać artykuł http://magazynfakty.pl/przygotowac-sie-remontu-zaplanuj-swoje-dzialania/. Jak tylko możemy, wynieśmy meble z miejsc, gdzie będziemy przeprowadzać prace remontowe. Możliwe, że ze względu na wielkość mebli nie jest to możliwe, w takiej sytuacji zabezpieczmy je dokładnie specjalną folią malarską, dostępną w każdym markecie budowlanym.

Ważne czynności

Chrońmy również podłogi, listwy przypodłogowe i gniazdka elektryczne. Naprawdę warto wykonać te wszystkie czynności, bo po remoncie będziemy mieć o wiele mniej sprzątania. Choć te przygotowania mogą zająć sporo czasu, to warto się na nie zdecydować, a na pewno docenimy to, jak już będziemy porządkować mieszkanie.

renovate-1186336_960_720

Zaczynamy remontować

Początek remontu to wykonanie zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, wykonuje się też jednak podwieszane sufity i dodatkowe ściany. To także ostatni dzwonek dla takich działań jak wyburzanie ścian. Po tych pracach przejdź do rozprowadzeniu instalacji, takich jak instalacja wodna, elektryczna i kanalizacyjna. Pamiętajmy, żeby udokumentować położenie przewodów, gdyż jak wystąpi jakaś usterka, to szybko sprawdzimy, jak przebiegają kable.

Kolejne etapy

Następnym etapem jest położenie gładzi na ścianach i sufitach. Po tym przystępujemy do malowania. Między jednym i drugim etapem możemy zabrać się za układanie posadzki. W dalszej kolejności zamontujmy drzwi wewnętrzne. Jak już je ułożymy, dokładnie pomalujmy ściany. Ostateczne prace to montowanie zabudowy kuchennej i sprzętu AGD, mebli, lamp, jak i innych niezbędnych elementów, jak gniazdka czy listwy przypodłogowe. Pamiętając o tych etapach, na pewno łatwiej zaplanujemy pracę. Pamiętajmy przede wszystkim, by przed remontem zabezpieczyć cenne rzeczy, by ich nie uszkodzić.

Don't be shellfish...Share on FacebookPin on PinterestShare on RedditTweet about this on Twitter

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *