Jak przygotować i wykonać remont?

Co pewien czas trzeba przeprowadzić remont. Z jednej strony oczekujemy na niego, bo chcemy, żeby nasze mieszkanie wyglądało lepiej, z drugiej obawiamy się tego procesu, który przecież wiążę się z wydatkami, brudem i hałasem. Jak więc zorganizować remont, żeby był efektywny i jak najmniej kłopotliwy?

Powierzchnia ścian

Nim przystąpimy do malowania, zmierzmy i obliczmy, jaka jest powierzchnia ścian. Dzięki temu zakupimy odpowiednią ilość farby w jednym z marketów budowlanych. Przed zakupami warto też poczytać artykuł http://magazynfakty.pl/przygotowac-sie-remontu-zaplanuj-swoje-dzialania/. Jak tylko możemy, wynieśmy meble z miejsc, gdzie będziemy przeprowadzać prace remontowe. Możliwe, że ze względu na wielkość mebli nie jest to możliwe, w takiej sytuacji zabezpieczmy je dokładnie specjalną folią malarską, dostępną w każdym markecie budowlanym.

Ważne czynności

Chrońmy również podłogi, listwy przypodłogowe i gniazdka elektryczne. Naprawdę warto wykonać te wszystkie czynności, bo po remoncie będziemy mieć o wiele mniej sprzątania. Choć te przygotowania mogą zająć sporo czasu, to warto się na nie zdecydować, a na pewno docenimy to, jak już będziemy porządkować mieszkanie.

renovate-1186336_960_720

Zaczynamy remontować

Początek remontu to wykonanie zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych, wykonuje się też jednak podwieszane sufity i dodatkowe ściany. To także ostatni dzwonek dla takich działań jak wyburzanie ścian. Po tych pracach przejdź do rozprowadzeniu instalacji, takich jak instalacja wodna, elektryczna i kanalizacyjna. Pamiętajmy, żeby udokumentować położenie przewodów, gdyż jak wystąpi jakaś usterka, to szybko sprawdzimy, jak przebiegają kable.

Kolejne etapy

Następnym etapem jest położenie gładzi na ścianach i sufitach. Po tym przystępujemy do malowania. Między jednym i drugim etapem możemy zabrać się za układanie posadzki. W dalszej kolejności zamontujmy drzwi wewnętrzne. Jak już je ułożymy, dokładnie pomalujmy ściany. Ostateczne prace to montowanie zabudowy kuchennej i sprzętu AGD, mebli, lamp, jak i innych niezbędnych elementów, jak gniazdka czy listwy przypodłogowe. Pamiętając o tych etapach, na pewno łatwiej zaplanujemy pracę. Pamiętajmy przede wszystkim, by przed remontem zabezpieczyć cenne rzeczy, by ich nie uszkodzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *