Czy warto wybrać grzejnik olejowy?

Wiele osób wybiera grzejnik olejowy, bo to faktycznie praktyczne i skuteczne rozwiązanie. To na pewno ciekawa alternatywa dla mało wydajnej instalacji grzewczej w naszym mieszkaniu. Jak jej remont nam się nie opłaca, a pogoda z każdym dniem jest coraz gorsza, to warto zaopatrzyć się właśnie w taki grzejnik.

Jak to działa?

Grzejnik olejowy to urządzenie przenośne, więc bez problemu możemy je umieszczać tam, gdzie jest taka potrzeba. Przypomina tradycyjny kaloryfer, ale to tylko jedyne podobieństwo, bo we wnętrzu zamiast gorącej wody znajduje się olej. Nagrzewa się podczas działania, zapewnia przyjemne ciepło. Źródło ciepła to elektryczne grzałki, nagrzewają olej, ten natomiast oddaje ciepło obudowie.

Grzejnik olejowy zapewnia duże oszczędności, chociaż niektóre modele mają dość wysoką moc znamionową. Dzięki niej jednak możemy szybko nagrzać olej w ożebrowaniu. Im większa ilość żeberek, tym lepsza wydajność, bo powierzchnia oddawania ciepła jest większa.

crimp-1494229_960_720

Modele z termostatem

Niektóre, lepsze modele są wyposażone w elektroniczne sterowanie, jakie oparte jest na termostacie. Reguluje ona moc działania, ustala temperaturę wedle naszych preferencji. To działa tak, że jak grzejnik uzyska wybraną przez nas temperaturę, system wyłącza grzałki. Jak temperatura zacznie spadać, grzałka znów się włącza. To najlepsze rozwiązanie, gdy idziemy spać i chcemy mieć przez całą noc przyjemną temperaturę na stałym poziomie. Więcej ciekawy informacji znajdziesz tutaj.

Jaki model wybrać?

Wspomnieliśmy wcześniej, że grzejniki olejowe mają dość zróżnicowaną moc – zależnie od wielkości i zapotrzebowania. To najczęściej zakres od 700 do 2500 W. Warto wybierać modele, które będą odpowiednie do małych, jak i dużych pomieszczeń. Takie urządzenie jest uniwersalne i zawsze spełni swoje zadanie. Lepsze to niż kupować dwa słabsze grzejniki. Jeden solidny model, choć droższy, będzie bardziej praktyczny i na pewno częściej się przyda. Możemy też być pewni, że urządzenie z wyższej półki posłuży nam dłużej, będzie mniej podatne na usterki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *