Mobilne grzejniki – jakie warto kupić?

Grzejniki elektryczne są bardzo przydatne jako dodatkowe źródło ciepła. Szczególnie to niezbędne, gdy sezon jesienno-zimowy jeszcze nie w pełni, a już robi się zimno. Wybór mamy bardzo duży, sprawdźmy wybrane rodzaje.

Olejowy – długo trzyma ciepło

Grzejnik olejowy – jak sama nazwa wskazuje – wypełniony jest olejem. Zamontowana wewnątrz grzałka jest odpowiedzialna za podgrzanie oleju. Trzeba przyznać, że trwa to dość długo, w zamian jednak grzejnik jest ciepły jeszcze długo po wyłączeniu. Tego rodzaju grzejniki mogą być używane w dużych pomieszczeniach, nawet do 30 metrów kwadratowych. Więcej o wyborze tych grzejników tu: http://kalkuluj.pl/euslugi/dom_wnetrza_i_ogrod/wyposazenie_domu/agd_do_domu/kiedy_przydaje_sie_grzejnik_olejowy_o_czym_pamietac_przed_zakupem.html

Termowentylator, czyli popularna farelka

Termowentylator ogrzewa powietrze bardzo szybko, zaraz po włączeniu. Wiatrak nawiewa powietrze na spiralną grzałkę elektryczną, dzięki temu jest ogrzane, ale i mocno osuszone. Dużym plusem tego rozwiązania jest kierunkowe działanie, gdyż nawiew można ustawić dokładnie tak, jak nam pasuje. Termowentylatory są doskonale do łazienek, ale tylko jak są przystosowane do pracy w warunkach podwyższonej wilgotności. Sprawdźmy to przed zakupem, bo nie każdy sprzęt do tego się nadaje.

Jak działa konwektor?

Konwektor posiada grzałką elektryczną, jaka znajduje się w obudowie, to ona ogrzewa pomieszczenie. Najbardziej znane są modele igłowe i aluminiowe. Konwektor działa tak, że wprawia powietrze w ruch, które równomiernie rozpływa się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu każde miejsce ogrzane jest w miarę podobnie. Te urządzenia dobrze ogrzewają pomieszczenia, ale ich wadą jest to, że po wyłączeniu szybko stygną.

fire-295433_960_720-1

Coś zupełnie z innej bajki

Panelowe promienniki podczerwieni mają grzałkę elektryczną, która może rozgrzać się do bardzo wysokiej temperatury, aż kilkuset stopni Celsjusza. W ten sposób właśnie tworzy się promieniowanie podczerwone. Jednocześnie nie emitują światła, nie ogrzewają powietrza jakoś bardzo zauważalnie. Promieniowanie wpływa tylko na miejsce, na które natrafia, czyli może to być ściana, podłoga, meble, tak więc komfort cieplny odczuwa się tylko wtedy, gdy przebywa się w jego zasięgu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *