Jakie oświetlenie w czasie zimy?

Warto się postarać i urządzić tak nasze mieszkanie, by efekt był naprawdę jak najlepszy. Jednakże dopiero tak będzie jak dobierzemy odpowiednie oświetlenie. Ma ono wymiar czysto praktyczny, jest bowiem niezbędne rano, wieczorem i w nocy, ale i estetyczny, gdyż wzbogaca wygląd każdego pomieszczenia. Oświetlenie ma szczególne znaczenie w okresie jesieni i zimy, gdyż szybko zapadający zmrok może zniechęcić do wszystkiego. Jak więc je najlepiej dobrać?

Jakie światło do salonu?

Salon jest tym miejscem, które potrzebuje największej ilości światła. Najważniejsze zadanie spełni więc w nim odpowiedniej wielkości żyrandol. To jednak nie wszystko, bo często na przykład podczas wieczornego relaksu, przydaje się lampa podłogowa czy oświetlenie ledowe zamontowane na meblościance. Dzięki takiemu rozwiązaniu w salonie nie będzie ciemno, ale światło będzie na tyle przygaszone, że nie będzie przeszkadzać w oglądaniu filmu.

Delikatne światło w sypialni

W sypialni oświetlenie powinno być łagodne i nastrojowe. Raczej nie sprawdzi się tu żyrandol, który i tak będzie rzadko używany, korzystniej wybrać dwie mniejsze lampki nocne, jakie będą emitować ciepły blask.

pexels-photo-132340

Kuchnia – oświetlenie blatu

Prace w kuchni najczęściej odbywają się przy blacie, zaliczamy do nich na przykład krojenie, w czasie którego dobra widoczność jest niezbędna. Najprostszy sposób na doskonałe oświetlenie to energooszczędne oświetlenie ledowe. Najlepiej je umieścić pod górnymi szafkami, w ten sposób, aby znajdowało się poniżej linii wzroku, aby nie raziło osoby, która przygotowuje posiłek. Za mało informacji? Sprawdź w tym miejscu.

Jak jadalnia, to dobrze oświetlony stół

Najważniejszy w jadalni jest stół, więc powinien być dokładnie oświetlony. Światło powinniśmy tak skierować, aby podczas rodzinnych posiłków nie raziło oczu domowników. Najlepsze w tym celu są bez wątpienia lampy wiszące. Optymalna wysokość dla kosza powinna wynosić mniej więcej 60 centymetrów nad powierzchnią stołu.

Dla każdego pomieszczenia są inne wymogi, bo w każdym z takich miejsc coś innego jest ważne. Mamy nadzieję, że ten krótki, acz treściwy artykuł pomoże Państwu dobrać jak najlepsze oświetlenie, a to szczególnie ważne podczas jesieni i zimy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *