Osuszamy i zabezpieczamy wnętrze domu

Zawilgocony dom, to niezbyt dobra informacja. Na szczęście jest kilka sposobów, jak poradzić sobie z tym problemem. Należy pamiętać, że wilgoć w domu wpływa negatywnie nie tylko na wytrzymałość murów (szczególnie zimą), ale także na nasze zdrowie. Kilka porad, co można uczynić, znajduje się poniżej.

Skupimy się na działaniach, które osuszą i zabezpieczą wnętrze budynku. Zabezpieczenia na zewnątrz zostały opisane w tym miejscu.

Ściany – metoda powierzchniowa

Wskutek przemarzania murów i niewłaściwej wentylacji, jeśli w pomieszczeniu jest duża wilgotność, na tzw. zimnej ścianie będzie osadzała się woda. Zapobiegniemy temu przez termoizolację ścian na zewnątrz i zapewnienie odpowiedniej wentylacji.

W przypadku wystąpienia wykwitów wodnych, należy oczyścić je szczotką drucianą, aż do usunięcia farby. Następnie należy nałożyć specjalny środek przeciw wilgoci i poczekać około tygodnia. Po tym okresie możemy to miejsce otynkować i pomalować.

Metoda iniekcyjna

Często przyczyną zawilgoconych ścian jest brak lub uszkodzenie izolacji poziomej, co prowadzi do zagrzybienia. Z problemem możemy sobie poradzić dzięki odtworzeniu izolacji. Pierwszym krokiem jest usunięcie słabo trzymającego się tynku. Potem przystępujemy do wiercenia w ścianie rzędu otworów w odstępach co 10-15 cm, skierowanych w dół pod kątem 45 stopni na głębokość ¾ grubości muru.

W otworach umieszcza się lejki i napełnia preparatem do ususzania murów. Preparat powinien wnikać przez 48 godzin, a przez ten czas jego poziom powinien być uzupełniany. Po zakończeniu operacji we wszystkich otworach zalepiamy je zaprawą uszczelniającą, a następnie – w miarę potrzeb – tynkujemy i malujemy ścianę.

zawilgocone ściany

Ściany zagrzybione

Grzyb można usunąć na dwa sposoby: termicznie lub chemicznie. W pierwszym przypadku opalamy ścianę za pomocą lampy lutowniczej. W drugim – stosujemy specjalne środki grzybobójcze, jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o masce ochronnej. Następnie ścianę oczyszczamy mechanicznie, aż do zdrowej powierzchni.

Przed pracami wykończeniowymi trzeba nałożyć preparat zabezpieczający, który uchroni przez odtworzeniem pleśni. W przypadku głębokiego posadowienia grzyba, specjalne środki aplikujemy w otwory, tak jak w przypadku metody iniekcyjnej.

Konstrukcje drewniane

W przypadku problemów z więźbą, itp. W zarażonym drewnie również wiercimy otwory i wstrzykujemy w nie środki owadobójcze. Całość następnie impregnujemy przy pomocy specjalnych preparatów.

Powyższe wskazówki powinny pomóc. W razie niepowodzeń zadanie należy przekazać profesjonalnej firmie, która rozwiąże nasz problem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *